0 Внутрішній діалог мами

Хто злякався “Грому”?

Поліція проводила навчання за оперативним планом “Грім” 11 липня у центрі Черкас. Ця подія викликала велике обурення серед місцевих жителів, адже налякала і дорослих, і дітей. 

До Вашої уваги коментар експерта психотерапевта, кандидата психологічних наук, члена Світової, Європейської та Української асоціації Транзакційного аналізу Анни Парходько на тему, наскільки серйозними можуть бути наслідки таких навчань.

“Те, що відбулося в центрі міста з правового, морального та психологічного погляду є неправильним. Люди мають бути попередженими, що йде навчання”.

На думку психолога, люди, які перебували поряд у момент навчань, згодом можуть відчути наслідки посттравматичного стресового розладу.

“Цей розлад виникає в тих випадках, коли людина перебуває тривалий час в ситуації, коли хтось або вона могли фізично постраждати або в ситуації, коли комусь загрожувала фізична розправа чи вбивство”.

Наслідками посттравматичного стресового розладу є:

  • впадання в ступор;
  • не бажання пригадувати цю ситуацію;
  • постійні думки про пережите;
  • тривожні сни, пов`язані з подією;
  • небажання ходити тією вулицею, де були тренування;
  • бажання  викреслити спогади з пам’яті.

“Якщо ці риси присутні, можна казати, що в людини почалися перші ознаки посттравматичного стресового розладу. Цей розлад може траплятися серед дітей та дорослих. Жахливо те, що ознаки можуть з’являтися не відразу після пережитих подій, а й через місяць і, навіть, через півроку. Тому якщо зараз чи через деякий час люди почнуть відчувати ознаки, обов’язково мають звернутися до психолога, невропатолога і, можливо, до психіатра. Якщо це не відкладати, то за допомогою технік, вправ можна швидко покращити стан людини”.

Окрім того, окремо могли постраждати люди, рідні яких були в АТО чи на Майдані і були свідками таких розправ. Побачивши таке в центрі Черкас, людина може проживати повторно попередні досвіди. Або якщо раніше в дитячому, підлітковому віці людина  бачила щось подібне, то це може оновити рану.

Рекомендації психолога, які можна зробити в домашніх умовах, щоб покращити стан людини: 

  1. Взяти розфарбовку антистрес і дуже довго, без думок, розфарбовувати протягом тижня. Тоді ви зможете за допомогою різних кольорів, образів виразити свій стан і стан переживання. Така техніка допомогає діткам і дорослим.
  2. Ведення щоденника, де можна в хороногічній послідовності можна описати все, що відбувалося. Дуже важливо вказати, що людина відчували фізично, що бачила, чула та як це впливало на неї. Чим більше цю історію розповідати, занотовувати, тим скоріше люди зможуть позбутися таких симптомів.

Якщо це трапилося з Вашою близькою людиною, психолог наголошує, що важливо не переконувати, мовляв, це лише навчання і не висміювати. Дуже важливо поспівчувати, пожаліти, обійняти.
Однак, якщо симптоми не минають протягом тижня звернутися до фахівців.

 

Вам може сподобатися

Поки без відгуків

Прокоментувати