0 Новини

Уся правда про бранч від “Вона”

Короткий огляд інформації, що звучала, а також про те, над чим сміялися і про що поплакали.

Для початку моє щире зізнання: коли я придумала проводити бранчі лише для жінок (без дітей і чоловіків), я не була впевнена в успіху цієї ідеї. Але мені наскільки подобався формат, що я вирішила спробувати. Коли 1-й квиток оплатили, я видихнула, бо знала, що буде для кого провести майстер-клас.  Але коли за 3 дні до події розкупили всі квитки, я була в шоці.
Тема першого бранчу – роль позитивних погладжувань в житті дитини та дорослої людини. Теорія й терміни з Транзакційного аналізу. Так, Ерік Берн (батько ТА та автор книги “Ігри, в які грають люди”) говорив, що погладжування для людини важливі на рівні їжі, води й повітря.

Така затишна атмосфера чекала на учасниць

Погладжування поділяються на два типи:
•Фізичні (дотики, обійми, ласки, поцілунки) і вони надзвичайно важливі для дитинки до року.
•Вербальні (слова, що стосуються зовнішності, інтелекту, чесності тощо). Після року важливі обидва типи.

Вербальні та фізичні погладжування можуть бути негативним і позитивним. Негативні можуть маскуватися під компліменти та жарти. А також щире, добре погладжування, наприклад, обійми можуть стати негативним поглажуванням, якщо вони зроблені грубо або різко.

Перед тим як давати поглажування, можна подумати: чи хочу похвалити людину за те, яка вона є (безумовні погладжування) чи за те, що вона робить (умовні поглажування).

До умовних належать фрази:

 • “Ти добре думаєш”
 • “Ти виконала сьогодні приємну, корисну справу”
 • “Як добре ти досліджуєш світ”
 • “Як безпечно ти ставишся до славного тіла та до тіла інших”

Безумовні погладжування:

 • Називати на ім’я.
 • “Я рада, що ти народився”
 • “Мені приємно спостерігати за тобою”
 • “я люблю тебе”
 • “я рада, що ти дівчинка хлопчик”

Клод Стайнер говорив, що для комфортного обміну погладжуваннями потрібно вміти виконувати 4 дії:

 1. Давати
 2. Просити
 3. Отримувати
 4. Відхиляти

Давати – це бути впевненим, що хочеться сказати саме це і саме зараз. Коли ми даємо погладжування його розмір неважливий воно може бути коротким спонтанним: “вау яка в тебе класна сукня” або довгим і заздалегідь  запланованим, наприклад, привітання колеги з підвищенням по роботі. У процесі обміну погладжуваннями головне – це щирість. І тоді ресурс отримає і той, хто дає і той, хто отримує.

Просити. Може бути ще складніше, ніж давати, бо існує ризик, що дадуть на те чи взагалі буде обман. Тому важливо знайти хороших друзів коханих, надійних людей, в яких можна було би просити.

Отримувати погладжування ті, що хочеться. Відчувати, що приємно, що дійсно подобається.

Відхиляти погладжування – це дуже важливе вміння. Людина будь-якого віку має вміти сказати стоп, мені це неприємно.

Комфортному обміну поглажувань можна вчитися у будь-якому віці. І починати говорити дитині теж ніколи не пізно. А також можна добрати для себе хороші слова, якщо з якихось причин вони не прозвучали в дитинстві.


Проект «Мама в Телеграмі» створений саме для того, щоб дати внутрішнім діткам по всьому світу те, що вони хочуть. Проект існує двома мовами:

 • українською
  https://t.me/mamavtelegrami
 • російською
  https://t.me/mamavtelegrame

Презентований майстер-клас на бранчі «Мама завжди поряд», розроблений на основі каналу “Мама в Телеграмі”. Учасниці створили скриньку погладжувань, розмалювали й наповнили її за покликом серця.

Ось тут ми і сміялися, і плакали. Бо звучали такі щирі слова й теплі фрази, що енергія наповнювала кожну з нас. Усі такі різні: одружені і незаміжні, з дітьми і без, вагітні і ті, хто лише готуються, об’єдналися в одному прекрасному процесі обміні погладжуваннями.

Схема, за якою учасниці обмінювалися погладжуваннями:

— Ім’я людини, у мене є для тебе позитивне погладжування. Чи готовий/готова ти його почути?

— Так/Ні.

Погладжування. Чи береш ти це погладжування?

— Так/Ні.

У реальному житті ця схема може мати інакший виглад. Однак, важливо запитувати, чи хотіла би людина почути приємні слова чи можна її обійняти. Таким чином ми близькій людині даємо впевненість, що вона важлива для нас.

Дякуємо усім, хто був присутнім на першому бранчі. Шкода, що не всі змогли потрапити, але продовження буде. Тому слідкуйте за анонсами)

Вам може сподобатися

Поки без відгуків

Прокоментувати